Odbierz hasło do ZIP w Borowiu, Garwolinie i Żelechowie

21.05.2014

W ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” zapraszamy mieszkańców Borowia, Garwolina, Żelechowa i okolic, zainteresowanych założeniem osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, do mobilnego stanowiska NFZ Mazowsze. 17 marca w godz. 9.30-15.00 czekamy na ubezpieczonych w Urzędzie Gminy Borowie, przy ul. Sasimowskiego 2. 24 marca – w garwolińskim ZUS przy ul. Kościuszki 38a, w godz. 9.30-15.00. 31 marca zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Żelechowie przy ul. Piłsudskiego 47, w godz. 10.00-15.00.

Założenie osobistego konta w portalu ZIP trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty!

Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych części. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć są ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte.

Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzyści, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do świadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWUŚ), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyliśmy deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymaliśmy refundowane przedmioty ortopedyczne.

Warszawa, 12 marca 2014 roku