Aktualności i komunikaty

Aktualności i komunikaty

Wyjaśnienia OOW NFZ w sprawie spotu promującego programy profilaktyczne na antenie TVP OPOLE

15.12.2016

W związku z dużym zainteresowaniem spotem wyemitowanym przez TVP Opole pt” Dbaj o siebie ! Badaj się !”  Opolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje:

 

Spot jest elementem kampanii promującej programy profilaktyczne.

Kampania ma na celu dotarcie do jak największej grupy kobiet, które dotąd z różnych względów nie skorzystały z badań realizowanych w ramach bezpłatnych programów zdrowotnych Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polega ona przede wszystkim na organizacji punktów badań mammograficznych w dni wolne od pracy, tak aby kobiety bez odrywania się od obowiązków służbowych i rodzinnych mogły z nich skorzystać. Pierwsze badania przeprowadzono w ubiegły weekend grudnia, w kilku miejscowościach naszego województwa. Obecnie jesteśmy w trakcie ustalania następnych terminów badań. Badania te spotkały się z dużym zainteresowaniem dzięki przeprowadzeniu szeroko zakrojonej kampanii promującej.

Dotychczasowe sposoby edukacyjne nie wpływają na poprawę zgłaszalności kobiet na badania dlatego zwróciliśmy się do TVP Opole o przygotowanie spotu, który zwróci kobietom uwagę na ten ważny aspekt. Spot wyprodukowany przez TVP Opole w sposób niekonwencjonalny promuje potrzebę badań profilaktycznych. Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony treścią prezentowanego spotu – serdecznie przepraszamy.