Aktualności i komunikaty

Aktualności i komunikaty

Informacja na temat SOR

07.10.2019

Na temat SOR – powiedziane zostało już chyba wszystko. Kontynuowanie wymiany zdań przed końcem kampanii wyborczej nie służy nikomu, a najbardziej naszym pacjentom. Należy powrócić do tematu SOR – u po okresie wyborczym. Opolski Oddział Wojewódzki Narodowy Fundusz Zdrowia jest przekonany, że uda się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla pacjentów województwa opolskiego.

Wszelkie działania prowadzone przez tut. Oddział Narodowy Fundusz Zdrowia podejmowane są w trosce i na rzecz pacjentów Opolszczyzny.

Dla przypomnienia należy podkreślić, że w Szpitalu Wojewódzkim funkcjonuje od października 2017 r. nocna i świąteczna opieka medyczna, z której Pacjenci w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać całodobowo w święta i dni wolne od pracy, natomiast w dni powszednie w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego. Wszelkie decyzje jakie będą podejmowane w tut. Oddziale NFZ będą służyły jak najlepszemu zabezpieczeniu świadczeń.  Jesteśmy przekonani, że Szpital Wojewódzki podobnie jak inne placówki ochrony zdrowia rozwiąże powstały problem.

Źródło: Rzecznik Prasowy