Doniesienia Medialne

Doniesienia Medialne

Sprostowanie W związku z artykułem, który ukazał się w dniu 6 lutego 2017 r. w Nowej Trybunie Opolskiej

06.02.2017

W związku z artykułem, który ukazał się w dniu 6 lutego 2017 r. w Nowej Trybunie Opolskiej pt. „Kolejki do lekarzy będą jeszcze dłuższe”, Opolski Oddział Wojewódzki informuje, że:

Podczas spotkania w dniu 29.12.2016 r., w którym uczestniczył m.in. Pan Józef Swaczyna  Przewodniczący Konwentu Starostów, ustalono zasady zapłaty za nadwykonania wygenerowane przez świadczeniodawców wyłącznie w leczeniu szpitalnym. Nie poruszano natomiast kwestii zapłaty za świadczenia wykonane ponad limit wynikający z zawartej umowy w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej. Twierdzenia Starosty Strzeleckiego dotyczące innych ustaleń z NFZ mijają się z prawdą.

Ponadto należy zauważyć, że za wszystkich pierwszorazowych pacjentów przyjętych w ramach tzw. nadywkonań m.in. w poradniach endokrynologicznych NFZ zapłacił 100% ceny po każdym z zakończonych kwartałów.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że zarówno Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Krapkowickie Centrum Zdrowia odnotowały w 2016 r. niewykonania kontraktów w zakresie przyjęć pacjentów pierwszorazowych w poradni endokrynologicznej