Doniesienia Medialne

Doniesienia Medialne

Komunikat w sprawie artykułu który ukazał się w dniu 07.09.2017 r. w Gazecie Wyborczej pt. „Z bólem gardła na porodówkę”

07.09.2017

W związku z artykułem, który ukazał się w dniu 07.09.2017 r. w Gazecie Wyborczej pt. „Z bólem gardła na porodówkę” autorstwa Pana Redaktora Piotra Guzik, Opolski Oddział Wojewódzki informuje, że:

W Opolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia trwają rozmowy i ustalenia z  Dyrektorami trzech opolskich szpitali: Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, Szpitala Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. św. Jadwigi dotyczące organizacji na terenie miasta Opola nocnej i świąteczne opieki medycznej.  Staramy się określić najlepsze rozwiązanie dla pacjentów jak i świadczeniodawców, które pozwoli na podjęcie optymalnych działań dotyczących udzielanie świadczeń nocnej i świąteczne opieki medycznej na terenie Opola.

Oddział szykuje skierowaną do pacjentów kampanię informacyjną, dotyczącą organizacji udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki nie tylko na terenie miasta Opola, ale również na terenie całego województwa.

Niepokojące są słowa Pana Romana Kolka Wicemarszałka Województwa Opolskiego odpowiedzianego za ochronę zdrowia wypowiadane w przedmiotowym materiale. Należy się zastanowić, czy rzeczywiście panu Marszałkowi zależy na dobru pacjentów i optymalnej organizacji udzielania świadczeń, czy wyłącznie na straszeniu chaosem wśród pacjentów.

Źródło: Rzecznik Prasowy