Doniesienia Medialne

Doniesienia Medialne

W związku z artykułem, który ukazał się w Nowej Trybunie Opolskiej pt. „Coraz częściej leczymy się za granicą”

23.04.2015

W związku z artykułem, który ukazał się w dniu 20 kwietnia 2015 r. w Nowej Trybunie Opolskiej pt. „Coraz częściej leczymy się za granicą” i sformułowania w nim tezy, iż powodem wyjazdu pacjentów na leczenie za granicę są małe kontrakty w zakresie okulistyki  – Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia jest zmuszony zdementować nieprawdziwe informacje.

Analiza wykonania kontraktu w 2014 r. na oddziale okulistycznym Wojewódzkiego Centrum Medycznego wskazuje na niewykonanie kontraktu o 336.908,00 złotych. Podobnie niewykonanie kontraktu odnotowujemy za I kwartał 2015 r. Kwota niewykonania wynosi 254.748,00 złotych.

Zatem powodu wyjazdów za granicę w celu przeprowadzenia operacji zaćmy nie należy dopatrywać się z pewnością w zbyt małym kontrakcie z NFZ, jak twierdzi ordynator oddziału okulistyki w WCM.

 Po lekturze artykułu Pani Małgorzaty Fedorowicz rodzi się pytanie, dlaczego w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, od wielu lat na oddziale okulistycznym  nie są wykorzystywane środki, które gwarantuje umowa zwarta z Narodowym Funduszem Zdrowia. O takiej sytuacji Dyrekcja OOW NFZ wielokrotnie informowała zarówno Dyrektora szpitala jak i organ założycielski.