Doniesienia Medialne

Doniesienia Medialne

Sprostowanie w związku z publikacją Gazety Wyborczej

01.03.2020

W związku z publikacją Gazety Wyborczej pt. „Sześciu lekarzy od chorób zakaźnych na całe województwo. Na wypadek epidemii jesteśmy bezradni” z dnia 1 marca 2020 r. wyjaśniamy, co następuje:

 

Mieszkańcy Opolszczyzny mogą czuć się bezpiecznie!

Stanowczo dementujemy informacje dotyczące liczby lekarzy, którzy w razie wystąpienia zarażenia koronawirusem zajmą się Pacjentami!

W szpitalach w gotowości pozostaje kilkudziesięciu lekarzy o różnych specjalnościach, którzy w razie potrzeby będą leczyć pacjentów.

Zarówno liczba personelu medycznego jak i sprzętu potrzebnego do wykorzystania podczas ewentualnego procesu leczenia pacjentów z koronawirusem została dostosowana przez służby Wojewody do różnych wariantów rozwoju sytuacji.

Przypominamy, że nadal nie mamy w Polsce potwierdzonego zarażenia koronawirusem, jednak w przypadku wystąpienia zachorowania na Opolszczyźnie jesteśmy na to przygotowani.

Sytuacja na Opolszczyźnie jest nieustannie monitorowana.

Wszystkie Szpitale są gotowe i zabezpieczone na wypadek wykrycia koronawirusa.

Warto również podkreślić, że Gazeta Wybiorcza przed publikacją materiału nie kontaktowała się z Opolskim Urzędem Wojewódzkim ani z Opolskim Oddziałem NFZ, które pozostają w nieustannym stanie gotowości na wypadek jakiegokolwiek zagrożenia.