Aktualności dla Pacjenta

Aktualności dla Pacjenta

Opolski NFZ będzie wysyłał smsy do pacjentów

06.12.2016

Rusza pilotażowy program – od 6 grudnia 2016 r. będziemy przypominać pacjentom wpisanym na listy oczekujących o zbliżającej się wizycie u specjalisty, wysyłając do nich sms.

W III kwartale 2016 r. w województwie opolskim na wizytę w zaplanowanym terminie w poradniach – onkologicznej, ortopedycznej, kardiologicznej i endokrynologicznej – nie zgłosiło się około ponad 1,5 tyś pacjentów.  Oznacza to, że co 7 pacjent nie zgłasza się na umówioną wizytę bez wcześniejszego powiadomienia poradni. 

Jeżeli poradnia zostałaby uprzedzona wcześniej o zwalniającym się terminie wizyty mogłaby skrócić czas oczekiwania innych pacjentów.

Pilotażowy program  bazuje na danych przekazywanych do NFZ przez placówki medyczne i nie wymaga z ich strony dodatkowego nakładu pracy. Obejmuje poradnie endokrynologiczne, kardiologiczne, onkologiczne i ortopedyczne. Oczekujący na pierwszą wizytę pacjent, który przy rejestracji w poradni podał numer telefonu komórkowego, na 5 dni przed jej terminem otrzyma z NFZ przypominający SMS. Będzie w nim także numer telefonu poradni, pod którym, w razie potrzeby, będzie można odwołać wizytę.

Źródło: Rzecznik Prasowy