Aktualności dla Pacjenta

Aktualności dla Pacjenta

Zmiana miejsca realizacji świadczeń rehabilitacji leczniczej Stobrawskiego Centrum Medycznego z Suchego Boru na Kup

30.03.2017

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje/wyjaśnia, że zgodnie z decyzją Stobrawskiego Centrum Medycznego od 1 czerwca 2017 r. następuje przeniesienie realizacji świadczeń rehabilitacji leczniczej z Suchego Boru do Kup.

Pacjenci mogą czuć się bezpieczni. Nie zmniejszy się dostęp do świadczeń z zakresu rehabilitacji na terenie naszego województwa. Świadczenia będą udzielane w lepszych i bezpieczniejszych dla pacjentów i pracowników warunkach z jednoczesnym poszerzeniem zakresu realizowanych świadczeń o nowe metody usprawniania po udarach, urazach i zabiegach operacyjnych niedostępne do tej pory w Suchym Borze.

Należy również zauważyć, że wykorzystanie doświadczeń zawodowych i wiedzy specjalistycznej kadry medycznej zatrudnionej w Szpitalu w Kup (neurologopeda, pediatra, pulmonolog dziecięcy) zapewni pacjentom naszego województwa realizację świadczeń na najwyższym poziomie. 

Ponadto w trosce o dobro pacjentów Ośrodek Dzienny w Kup wydłuży godziny pracy, co w znacznym stopniu zwiększy dostępność do świadczeń dla pacjentów szczególnie w godzinach popołudniowych i w soboty.

Źródło: Rzecznik Prasowy